رفع تیرگی دور چشم

درمان تیرگی دور چشم در سیرخ 

تیرگی اطراف دور چشم عارضه ایست که خیلی از افراد با آن مواجه می شوند ،و این امر سن را بالاتر از سن واقعی خود شخص نشان می دهد

علت سیاهی دور چشم چیست؟

کم‌خوابی می تواند یکی از عوامل تیرگی های دور چشم باشد، خستگی و کم خوابی موجب می گردد بافت‌های تیره و عروق خونی زیر پوست را نمایان شود. 

سن عمل مهم تیرگی پوست است و هرچه سن بالاتر می‌رود، پوست نیز نازک‌تر می‌شود. و چربی و کلاژن مورد نیاز برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست نیز کاهش می یابد. با نازک شدن پوست، عروق زیر پوست و در نتیجه سیاهی دور چشم، نمایان‌تر می‌شود.

خستگی چشم

خیره شدن برای مدت طولانی به تلویزیون یا صفحه نمایش کامپیوتر و موبایل میتواند موجب خستگی چشم می‌شود. این خستگی می‌تواند باعث بزرگ شدن عروق خونی دور چشم شده و در نتیجه پوست اطراف چشم را تیره‌تر نشان دهد.

واکنش‌های آلرژیک نیز می‌تواند منجر به سیاهی دور چشم شود. در هنگام واکنش آلرژیک، بدن به عنوان پاسخ ایمنی برای مقابله با باکتری‌های مضر، هیستامین ترشح می‌کند. هیستامین علاوه بر خارش، موجب قرمزی و پف چشم می‌شود که عروق خونی زیر پوست نمایان‌تر می شود

کم‌آبی بدن از علل رایج تیرگی و سیاهی دور چشم است. زمانی که بدن به مقدار کافی آب دریافت نکند، پوست زیر چشم کدر شده و چشم‌ها نیز گود افتاده به نظر می‌رسند. این مسئله به دلیل نزدیکی چشم‌ها به استخوان اصلی و زیرین است. 

قرار گرفتن زیاد در معرض نور آفتاب موجب می گردد در نواحی صورت و اطراف چشم تیرگی رنگدانه‌های پوست ایجاد گردد

عوامل ژنتیکی مهم ترین عامل تیرگی های دور چشم هستند و سابقه خانوادگی در تیرگی و سیاهی دور چشم نقش نقش بسزایی دارند ،استعداد ژنتیکی نسبت به برخی بیماری‌ها مانند بیماری تیروئید نیز می‌تواند باعث سیاهی دور چشم شود.

درمان تیرگی دور چشم:

در مرکز زیبایی سیرخ در جهت درما نتیرگی های دور چشم از کربوکسی تراپی استفاده میشود،این تکنیک مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد،

کراپوکسی تراپی  تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. این گاز کاملا بی‌ضرر بوده و به طور طبیعی در بدن وجود دارد. هنگامی که میزان گاز CO2 در بدن شما به بیش از حد مجاز برسد، بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می‌کند. به همین خاطر جریان خون در ناحیه مورد نظر افزایش پیدا می‌کند. افزایش جریان خون باعث افزایش رسیدن مواد مغذی به ناحیه مورد نظر می‌شود و در نتیجه مویرگ سازی و کلاژن سازی اتفاق می افتد. از کربوکسی تراپی می‌توان برای نواحی مختلف بدن استفاده کرد.

در نتیجه می توان از کربوکسی تراپی با هدف مویرگ سازی و خونرسانی مناسب در ناحیه در جهت بهبود تیرگی های دور چشم نتایج بسیار خوبی دریافت کرد

و علاوه بر آن در جهت جوانسازی پوست صورت و گردن و پشت دست‌ها  کربوکسی تراپی نتایج  ایده‌آلی دارد.

کربوکسی تراپی برای بیماری‌هایی مانند پسوریازیس، ایسکیمیک اندام تحتانی،ریزش مو و حتی کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی، کاربرد دارد.

همچنین در پکیج های درمانی ترک های پوستی سیرخ از این روش در جهت تشدید کلاژن سازی استفاده می گردد 

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :